Amaranta oil

Amaranta oil

Amaranta oil

  • Brand : Viza Oil Group
  • Product: Amaranta eļļa 50/100/250ml
  • Availability : In Stock
  • 8.00ā‚¬

    PVN 0%

Available Options

Kompānija "VizaOilGroup" piedāvā patieŔāmdzÄ«vuproduktu ā€“ 100 % AMARANTA eļļu (neatŔķaidÄ«tu) ā€“ bez konservantiem, aromatizētājiem un garÅ”as uzlabotājiem.


 Amaranta eļļu cilvēki lietojuÅ”i jau pirms tÅ«kstoÅ”iem gadu. To ieguva ar vienkārÅ”u paņēmienu, presējot Ŕī auga sēklas, kurās ir tikai 15 % eļļļa  Par amaranta dzimteni tiek uzskatÄ«ta Centrālā Amerika. No amaranta iegÅ«tie produkti tÅ«kstoÅ”iem gadu bija neatņemama sastāvdaļa seno acteku un inku uzturā. Acteki un inki Å”o augu uzskatÄ«ja ne vien par ā€žspēka graudiemā€, bet arÄ« par ārstniecisku un svētu kultÅ«ru. Eiropā amarantu ieveda 16.gadsimtā. ZÄ«mÄ«gi, ka vārds ā€žamarantsā€ ā€“ grieÄ·u valodā amarantos ā€“ nozÄ«mē mūžīgais zieds, kas nekad nenovÄ«st, un simbolizējis nemirstÄ«bu. Zviedru karaliene KristÄ«ne I 1653. gadā pat nodibināja Amaranta kavalieru ordeni.

MÅ«sdienās biologi amarantu dēvē visai daiļrunÄ«gi ā€“ gan par ā€œOlbaltumvielu noliktavuā€, gan par ā€œGadsimta atklājumuā€, gan par ā€œÅ odienas un nākotnes kultÅ«ruā€.

Amaranta eļļu iesaka lietot, ja ir Ŕādas saslimŔanas:

- onkoloģija;

- sirds un asinsvadu slimības;

- no organisma jāizvada radionuklīdi, smago metālu sāļi;

- infekcijas un sēnÄ«Å”u slimÄ«bas;

- herpesvīruss;

- psoriāze;

- neirodermīts;

- ekzēma;

- netipiskais dermatīts;

- izdalījumi no maksts;

- rētas;

- kuņģa un zarnu trakta slimības;

- aknu salimŔana;

- gļotādas bojājumi;

- apdegumi;

- brūces;

- izgulējumi;

- pinnes;

- kukaiņu kodumi.

LietoŔana:

- IekŔķīgi ā€“ pa vienai tējkarotei 3 reizes dienā. Amaranta eļļu ieteicams lietot 20ā€“30 min. pirms Ä“Å”anas, kā arÄ« to var pievienot ēdienam.

- Kosmētikā ā€“ kā ādas aizsarglÄ«dzekli, detoksikācijai, ādas mitrināŔanai, mÄ«kstināŔanai un baroÅ”anai.

- ĀrÄ«gi ā€“ ādas un gļotādas iezieÅ”anai.

- Amaranta eļļu var lietot arī masāžai.

Tā kā viens no cilvēka ādas galvenajiem komponentiem ir skvalēns, amaranta eļļai ir ātra iedarbÄ«ba uz ādu, eļļa ilgstoÅ”i saglabā tās mitrumu un nodroÅ”ina ādas aizsardzÄ«bu.

Uzmanību! Lietojot eļļas ārstnieciskiem mērķiem, tiek rekomendēts konsultēties ar speciālistiem.

Sastāvs:

Amaranta elļa satur lÄ«dz 16 % olbaltumvielu (no tām vairāk nekā 30 % ir neaizvietojamās aminoskābes), lÄ«dz 15 % tauku (50 % no tiem ir polinepiesātinātā taukskābe Omega-6), visai augsts vitamÄ«nu saturs (Š•, Š, B1, B2, B4 (holÄ«ns), Š”, D),cilvēka organismam nepiecieÅ”amie makro- un mikroelementi (dzelzs, kālijs, kalcijs, fosfors, magnijs, varÅ” un citi), kā arÄ« citas bioloÄ£iski aktÄ«vas vielas, kas nosaka Ŕīs eļļas daudzveidÄ«gās ārstnieciski profilaktiskās Ä«paŔības.  Bet Ä«paÅ”u vērÄ«bu pelna tās unikālā sastāvdaļa ā€“ skvalēns.

Skvalēns:

Skvalēns ir viens no cilvēka ādas pamatkomponentiem, pēc sastāva vistuvākais cilvēka organisma Ŕūnas sastāvam, kas spēj piesaistÄ«t skābekli un piesātināt ar to mÅ«su audus un orgānus. Skābeklis savukārt veicina barÄ«bas vielu intensÄ«vāku pārstrādi Ŕūnā. Skābekļa deficÄ«ts un Ŕūnu noārdÄ«Å”anās, ko izraisa lielais oksidantu daudzums, ir galvenais audzēju raÅ”anās un izplatÄ«Å”anās cēlonis. Tādēļ speciālisti skvalēnu uzskata par bÅ«tisku faktoru cīņā ar audzējiem. Skvalēns vairākas reizes palielina imÅ«nās sistēmas noturÄ«bu, tādējādi nodroÅ”inot organisma spēju pretoties dažāda veida saslimÅ”anām. TieÅ”i tā iemesla dēļ, ka skvalēns ir ādas Ŕūnu sastāvā, tas viegli uzsÅ«cas un nokļūst organismā.

LÄ«dz Å”im skvalēnu saturoÅ”i preparāti tika iegÅ«ti no haizivs aknām un bija vieni no labākajiem, taču dārgākajiem preparātiem tirgÅ«. Haizivs aknās ir  1ā€“1,5 % skvalēna, savukārt amaranta eļļa satur 8 % un ir vienÄ«gais augu valsts avots skvalēna ieguvei.

Skvalēns pirmoreiz tika atklāts 1906. gadā. Japāņu ārsts Mitcumaro Cudžimoto no dziļūdens haizivs aknām ieguva ekstraktu, kas vēlāk tika identificēts kā skvalēns (latÄ«niski syualus ā€“ haizivs). Dziļūdens haizivÄ«m skvalēns ir nepiecieÅ”ams, lai, peldot lielā dziļumā, kur ir maz skābekļa, tās spētu izdzÄ«vot hipoksijas apstākļos. Savukārt cilvēkiem skvalēns ir vajadzÄ«gs kā antikancerogēns, pretmikrobu un fungicÄ«ds lÄ«dzeklis.

MÅ«sdienās diētisko produktu veikalos (piemēram,ASVveikalos) var atrast turpat 30 dažāda nosaukuma produktu, kuru sastāvā ir no amaranta iegÅ«ti komponenti. Tie ir gan maizē un konfektēs, gan to dzÄ«vnieku gaļā,  kuru barÄ«bā izmantots amarants. Šādas gaļas cena ir par 25 % augstāka.

Amaranta eļļas ārstnieciski profilaktiskās īpaŔības.

Lietot cilvēka uzturā amaranta eļļu, tik bagātu ar organismam nepiecieÅ”amiem vitamÄ«niem, minerālvielām un bioloÄ£iskiaktÄ«vām vielām, rekomendē Ŕādu slimÄ«bu profilaksei  un kompleksai  ārstÄ“Å”anai:        -  Kuņģa un zarnu trakta slimÄ«bas (gastrÄ«ts, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūla, gastroduodenÄ«ts, kolÄ«ts, enterokolÄ«ts, holecistÄ«ts, holangÄ«ts, holecistoholangÄ«ts, pankreatÄ«ts, taukainā hepatoze (aknu steatoze), alkohola un vÄ«rusu hepatÄ«ts, ciroze).  Amaranta eļļas sastāvā ir tādu vielu komplekss, kuras kavē iekaisuma procesus zarnu trakta sistēmā un efektÄ«vi dziedē zarnu un kuņģa gļotādas brÅ«ces, kas raduŔās erozijas un čūlas dēļ. Pie Ŕīm vielām pieder skvalēns, karotÄ«noidi, E vitamÄ«ns, polinepiesātinātās taukskābes, magnijs, fitosteroli. Skvalēns, fosfolipÄ«di, aminoskābes metionÄ«ns un arginÄ«ns savukārt ir ar hepatoprotektoru iedarbÄ«bu un aizsargā aknas no taukainās distrofijas un dažādas izcelsmes toksÄ«nu graujoŔās darbÄ«bas.

    -   Sirds un asinsvadu sistēmas slimÄ«bas (arteriālā hipertonija, ateroskleroze, stenokardija, sirds iŔēmiskā slimÄ«ba, vēnu varikoze, insults, infarkts, sirds un asinsvadu iekaisums (perikardÄ«ts, miokardÄ«ts, endokardÄ«ts, vaskulÄ«ts u.c.), diabētiskā angiopātija u.c.). Amaranta eļļas sastāvā esoÅ”ie skvalēns, E vitamÄ«ns, fitosteroli un magnijs kavē sirds un asinsvadu sistēmas iekaisuma procesu attÄ«stÄ«bu, mazina trombu veidoÅ”anās risku, kā arÄ« veicina zema blÄ«vuma lipoproteÄ«du samazināŔanos asinÄ«s, kuri provocē aterosklerotisku lipoÄ«du nogulsnÄ“Å”anos asinsvadu sienās. Turklāt gan amaranta elļā esoÅ”ais  magnijs, gan E vitamÄ«ns paplaÅ”ina asinsvadus un tādējādi sekmē arteriālā asinspiediena pazemināŔanos. Savukārt amaranta eļļas sastāvā esoÅ”ie kālijs, fosfors,  kalcijs un magnijs veicina miokarda darbÄ«bas normalizÄ“Å”anos.

    -    Ä€das dermatoloÄ£iskās slimÄ«bas un traumatiski ādas bojājumi. Pateicoties tādiem bioÄ·Ä«miskiem komponentiem kā skvalēns, fitosteroli, E vitamÄ«ns, linolēnskābe Omega-6 un magnijs, amaranta eļļai ir baktericÄ«da, pretiekaisuma, brÅ«ces dziedējoÅ”a, kā arÄ« pretsēnÄ«Å”u un vÄ«rusus iznÄ«cinoÅ”a iedarbÄ«ba. TieÅ”i tādēļ regulāra Ŕīs eļļas lietoÅ”ana uzturā vienlaikus ar tās lietoÅ”anu ārÄ«gi, ieziežot ādā vai izmantojot aplikāciju (kompreÅ”u) veidā, bÅ«tiski paātrinās ādas bojājumu reÄ£enerāciju, ja ir saules apdegumi vai staru terapijas izraisÄ«ti bojājumi, ievainojumi, skrambas, kā arÄ« ārstējot Ŕādas slimÄ«bas: psoriāzi, sauso ekzēmu, mikozi, herpesvÄ«rusu, neirodermÄ«tu, trofiskās čūlas, pinnes u.c. slimÄ«bas.

    -    Anēmija. Amaranta eļļas sastāvā ir dzelzs, aminoskābe lizÄ«ns, varÅ” un citas vielas, kurām ir bÅ«tiska nozÄ«me hemoglobÄ«na sintēzē.

    -    AptaukoÅ”anās un II tipa cukura diabēts. Amaranta eļļā esoÅ”ie fosfolipÄ«di, skvalēns un fitosteroli veicina tauku apmaiņu, savukārt tās sastāvā esoÅ”ie karotinoÄ«di, E vitamÄ«ns, aminoskābes izoleicÄ«ns un metionÄ«ns, kālijs, magnijs un fosfors ir bÅ«tiski glikozes regulÄ“Å”anas procesā asinÄ«s.

    -    GinekoloÄ£iskās slimÄ«bas un vÄ«rieÅ”u urogenitālo orgānu slimÄ«bas. ĀrÄ«ga amaranta eļļas lietoÅ”ana ir ar brÅ«ces dziedējoÅ”u, baktericÄ«du un pretiekaisuma iedarbÄ«bu un vienlaikus ar tās iekŔķīgu lietoÅ”anu ir efektÄ«vs lÄ«dzeklis, kompleksi ārstējot dzemdes kakla eroziju, olnÄ«cu cistas, olnÄ«cu iekaisumu (adneksitu), miomu, kolpÄ«tu, cervicÄ«tu, endometrÄ«tu, vaginÄ«tu un citas sievieÅ”u ginekoloÄ£iskās slimÄ«bas. Ar fitosteroliem bagātās amaranta eļļas lietoÅ”ana uzturā labvēlÄ«gi ietekmē sievietes hormonālo statusu un reproduktÄ«vās sistēmas funkcionālo stāvokli grÅ«tniecÄ«baslaikā, kā arÄ« pirmsmenstruālajā periodā un klimaksa laikā. Pateicoties augstajam E vitamÄ«na, magnija, fitosterolu un polinepiesātināto taukskābju Ä«patsvaram  amaranta eļļas sastāvā, Ŕī eļļa var jÅ«tami uzlabot vÄ«rieÅ”u un sievieÅ”u neauglÄ«bas ārstÄ“Å”anu, kā arÄ« palÄ«dzēt priekÅ”dziedzera slimÄ«bu, erekcijas funkcijas traucējumu, kā arÄ« vÄ«rieÅ”u dzimumorgānu sistēmas iekaisumu ārstÄ“Å”anā.   

    -   Acu slimÄ«bas (katarakta, acs tÄ«klenes dzeltenā plankuma distrofija (makulodistrofija) diabētiskā retinopātija, blefarÄ«ts, hemeralopija (vistas aklums), konjuktivÄ«ts, kseroftalmija). Amaranta eļļas sastāvā esoÅ”ais vielu komplekss (karotÄ«noidi, E vitamÄ«ns, magnijs) ir bÅ«tiski nepiecieÅ”ams pilnvērtÄ«gai redzes aparāta darbÄ«bai.

    -   Nervu sistēmas slimÄ«bas, Alcheimera slimÄ«bas profilakse, psihoemocionāli traucējumi, nervu stresa izraisÄ«tas galvas sāpes un bezmiegs, kā arÄ« atmiņas un garÄ«go spēju uzlaboÅ”ana. Amaranta eļļas sastāvā esoÅ”ais lecitÄ«ns (dažādu fosfolipÄ«du maisÄ«jums), piedalās acetilholÄ«na sintēzē cilvēka organismā, optimizējot nervu impulsu pārraidÄ«Å”anu galvas smadzenēs. Savukārt magnijs un neaizstājamā aminoskābe triptofāns, kurai pateicoties cilvēka organismā izstrādājas ā€žlaimes hormonsā€ serotonÄ«ns (kas tāpat kā acetilholÄ«ns ir galvas smadzeņu neiromediators), labvēlÄ«gi iedarbojas uz nervu sistēmu.

    -   Tuberkuloze, dažādas vÄ«rusu infekcijas un sēnÄ«Å”slimÄ«bas. Skvalēnam, kas jo bagātÄ«gi ir amaranta eļļā, ir pretsēnÄ«Å”u un baktericÄ«da iedarbÄ«ba, bet aminoskābe lizÄ«ns efektÄ«vi uzveic dažādus vÄ«rusus.

    -   OnkoloÄ£ijas slimÄ«bas. Amaranta eļļa ir bagāta ar antioksidantiem (tie ir skvalēns, karotÄ«noidi, E vitamÄ«ns), kas aizsargā cilvēka organismu no kancerogenu un brÄ«vo radikāļu postoŔās iedarbÄ«bas, kuri izraisa ļaundabÄ«go vēža audzēju attÄ«stÄ«bu. Pacientiem, kuri iziet apstaroÅ”anas vai Ä·Ä«mijas terapijas kursu, amaranta eļļas lietoÅ”ana uzturā efektÄ«vi palÄ«dz atjaunot fizisko paÅ”sajÅ«tu, kā arÄ« nostiprina imunitāti.

     -   Mutes dobuma un kakla slimÄ«bas (tanzilÄ«ts, parodontoze, parodontÄ«ts, gingivÄ«ts, stomatÄ«ts u.c. slimÄ«bas). ĀrstÄ“Å”anā ieteicams amaranta eļļu izmantot kā iekŔķīgi (regulāri lietojot uztura), tā arÄ« lietojot ārÄ«gi skaloÅ”anai.

Regulāra amaranta eļļas lietoŔana uzturā ir ieteicama arī Ŕādos gadījumos:

     -   Ja ir muskuļu distrofija. Tā kā eļļa ir bagāta ar E vitamÄ«nu un fosforu, vielām, kas veicina muskuļu nostiprināŔanu un uzlabo muskulatÅ«ras darbÄ«bu.
     -  Kaulu, mugurkaula un locÄ«tavu slimÄ«bu (osteoporozes, artrÄ«ta, artrozes, osteohondrozes, poliartrÄ«ta, rahÄ«ta u.c.) profilaksei un kompleksā ārstÄ“Å”anā, jo ir kaulu un skrimŔļaudu pilnvērtÄ«gai izveidei nepiecieÅ”amo vielu avots, respektÄ«vi, D vitamÄ«na, fitosterolu, kalcija, fosfora, vara, aminoskābju lizÄ«na, metionÄ«na un treonÄ«na avots.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nolēgumā var piebilst, ka amaranta eļļa patieŔām pelnÄ«jusi bÅ«t goda vietā mÅ«su uzturā, jo Ä«paÅ”i gados vecāku cilvēku, bērnu, grÅ«tnieču un jauno māmiņu, kuras baro bērnus ar mātes pienu, uzturā.

Amaranta eļļa kosmētikā:

Tā kā amaranta eļļa veicina ādas baroÅ”anu, mitrināŔanu un atjaunoÅ”anās procesu, tā ir ingredients daudzu sejas ādas un Ä·ermeņa kopÅ”anas kosmētikas lÄ«dzekļu sastāvā.  Eļļas sastāvā ir vielas, kam piemÄ«t brÅ«ces dziedējoÅ”as un kolagēna izstrādi stimulējoÅ”as Ä«paŔības, kā arÄ« to bieži izmanto, lailikvidētu pēcoperācijas rētas. Amaranta eļļa tiek izmantota pretcelulÄ«ta masāžas procedÅ«rās un kā lÄ«dzeklis aizsardzÄ«bai pret ultravioletajiem stariem solārijos un sauļojoties pludmalē.

Kontrindikācijas

Produkta individuāla nepanesamÄ«ba. AtseviŔķos gadÄ«jumos, uzsākot lietot amaranta eļļu, var rasties viegla nelabuma sajÅ«ta un galvas reiboņi, ko var izraisÄ«t organisma aktÄ«vā bagātināŔanās ar skābekli. Tiem, kuri slimo ar akÅ«tu vai hronisku pankreatÄ«tu, holecistÄ«tu, žultsakmeņiem vai akmeņiem urÄ«npÅ«slÄ«, pirms amaranta eļļas lietoÅ”anas jākonsultējas ar ārstu.

More information

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Related Products