Amaranta eļļa

Amaranta eļļa

Amaranta eļļa

  • Ražotājs: Viza Oil Group
  • Produkts: Amaranta eļļa 50/100/250ml
  • Pieejamība: Pieejams
  • 8.00€

    PVN 0%

Papildu izvēles:

 100 % Amaranta eļļa (neatšķaidītu), Nerafinētu / Extra Virgin /

 Amaranta eļļu cilvēki lietojuši jau pirms tūkstošiem gadu. To ieguva ar vienkāršu paņēmienu, presējot šī auga sēklas, kurās ir tikai 15 % eļļļa  Par amaranta dzimteni tiek uzskatīta Centrālā Amerika. No amaranta iegūtie produkti tūkstošiem gadu bija neatņemama sastāvdaļa seno acteku un inku uzturā. Acteki un inki šo augu uzskatīja ne vien par „spēka graudiem”, bet arī par ārstniecisku un svētu kultūru. Eiropā amarantu ieveda 16.gadsimtā. Zīmīgi, ka vārds „amarants” – grieķu valodā amarantos – nozīmē mūžīgais zieds, kas nekad nenovīst, un simbolizējis nemirstību. Zviedru karaliene Kristīne I 1653. gadā pat nodibināja Amaranta kavalieru ordeni.

Mūsdienās biologi amarantu dēvē visai daiļrunīgi – gan par “Olbaltumvielu noliktavu”, gan par “Gadsimta atklājumu”, gan par “Šodienas un nākotnes kultūru”.

Amaranta eļļu iesaka lietot, ja ir šādas saslimšanas:

- onkoloģija;

- sirds un asinsvadu slimības;

- no organisma jāizvada radionuklīdi, smago metālu sāļi;

- infekcijas un sēnīšu slimības;

- herpesvīruss;

- psoriāze;

- neirodermīts;

- ekzēma;

- netipiskais dermatīts;

- izdalījumi no maksts;

- rētas;

- kuņģa un zarnu trakta slimības;

- aknu salimšana;

- gļotādas bojājumi;

- apdegumi;

- brūces;

- izgulējumi;

- pinnes;

- kukaiņu kodumi.

Lietošana:

- Iekšķīgi – pa vienai tējkarotei 3 reizes dienā. Amaranta eļļu ieteicams lietot 20–30 min. pirms ēšanas, kā arī to var pievienot ēdienam.

- Kosmētikā – kā ādas aizsarglīdzekli, detoksikācijai, ādas mitrināšanai, mīkstināšanai un barošanai.

- Ārīgi – ādas un gļotādas ieziešanai.

- Amaranta eļļu var lietot arī masāžai.

Tā kā viens no cilvēka ādas galvenajiem komponentiem ir skvalēns, amaranta eļļai ir ātra iedarbība uz ādu, eļļa ilgstoši saglabā tās mitrumu un nodrošina ādas aizsardzību.

Uzmanību! Lietojot eļļas ārstnieciskiem mērķiem, tiek rekomendēts konsultēties ar speciālistiem.

Sastāvs:

Amaranta elļa satur līdz 16 % olbaltumvielu (no tām vairāk nekā 30 % ir neaizvietojamās aminoskābes), līdz 15 % tauku (50 % no tiem ir polinepiesātinātā taukskābe Omega-6), visai augsts vitamīnu saturs (Е, А, B1, B2, B4 (holīns), С, D),cilvēka organismam nepieciešamie makro- un mikroelementi (dzelzs, kālijs, kalcijs, fosfors, magnijs, varš un citi), kā arī citas bioloģiski aktīvas vielas, kas nosaka šīs eļļas daudzveidīgās ārstnieciski profilaktiskās īpašības.  Bet īpašu vērību pelna tās unikālā sastāvdaļa – skvalēns.

Skvalēns:

Skvalēns ir viens no cilvēka ādas pamatkomponentiem, pēc sastāva vistuvākais cilvēka organisma šūnas sastāvam, kas spēj piesaistīt skābekli un piesātināt ar to mūsu audus un orgānus. Skābeklis savukārt veicina barības vielu intensīvāku pārstrādi šūnā. Skābekļa deficīts un šūnu noārdīšanās, ko izraisa lielais oksidantu daudzums, ir galvenais audzēju rašanās un izplatīšanās cēlonis. Tādēļ speciālisti skvalēnu uzskata par būtisku faktoru cīņā ar audzējiem. Skvalēns vairākas reizes palielina imūnās sistēmas noturību, tādējādi nodrošinot organisma spēju pretoties dažāda veida saslimšanām. Tieši tā iemesla dēļ, ka skvalēns ir ādas šūnu sastāvā, tas viegli uzsūcas un nokļūst organismā.

Līdz šim skvalēnu saturoši preparāti tika iegūti no haizivs aknām un bija vieni no labākajiem, taču dārgākajiem preparātiem tirgū. Haizivs aknās ir  1–1,5 % skvalēna, savukārt amaranta eļļa satur 8 % un ir vienīgais augu valsts avots skvalēna ieguvei.

Skvalēns pirmoreiz tika atklāts 1906. gadā. Japāņu ārsts Mitcumaro Cudžimoto no dziļūdens haizivs aknām ieguva ekstraktu, kas vēlāk tika identificēts kā skvalēns (latīniski syualus – haizivs). Dziļūdens haizivīm skvalēns ir nepieciešams, lai, peldot lielā dziļumā, kur ir maz skābekļa, tās spētu izdzīvot hipoksijas apstākļos. Savukārt cilvēkiem skvalēns ir vajadzīgs kā antikancerogēns, pretmikrobu un fungicīds līdzeklis.

Mūsdienās diētisko produktu veikalos (piemēram,ASVveikalos) var atrast turpat 30 dažāda nosaukuma produktu, kuru sastāvā ir no amaranta iegūti komponenti. Tie ir gan maizē un konfektēs, gan to dzīvnieku gaļā,  kuru barībā izmantots amarants. Šādas gaļas cena ir par 25 % augstāka.


Amaranta eļļa kosmētikā:

Tā kā amaranta eļļa veicina ādas barošanu, mitrināšanu un atjaunošanās procesu, tā ir ingredients daudzu sejas ādas un ķermeņa kopšanas kosmētikas līdzekļu sastāvā.  Eļļas sastāvā ir vielas, kam piemīt brūces dziedējošas un kolagēna izstrādi stimulējošas īpašības, kā arī to bieži izmanto, lailikvidētu pēcoperācijas rētas. Amaranta eļļa tiek izmantota pretcelulīta masāžas procedūrās un kā līdzeklis aizsardzībai pret ultravioletajiem stariem solārijos un sauļojoties pludmalē.

Kontrindikācijas

Produkta individuāla nepanesamība. Atsevišķos gadījumos, uzsākot lietot amaranta eļļu, var rasties viegla nelabuma sajūta un galvas reiboņi, ko var izraisīt organisma aktīvā bagātināšanās ar skābekli. Tiem, kuri slimo ar akūtu vai hronisku pankreatītu, holecistītu, žultsakmeņiem vai akmeņiem urīnpūslī, pirms amaranta eļļas lietošanas jākonsultējas ar ārstu.

Vairāk informācijas

Rakstīt atsauksmi

Piezīme: HTML netiek pieņemts, lūdzu, izmantojiet neformatētu tekstu.
    Slikts           Labs