Piparmētru etēru eļļu iegūst no lapām destilācijas ceļā.
Vannas, saunas, aromlampas, aromakulomas, inhalācijas, masāžas.
Piparmētru eļļa palīdz saaukstēšanās gadījumā: atvieglo elpošanu, ātri atvieglo klepus lēkmes un samazina drudzi. Masāža ar piparmētru eļļu palīdz pret sasitumiem, artrīta, apsaldējumiem, sāpēm, kas rodas no pārslodzes un sēnīšu izraisītiem ādas bojājumiem. Nagu sēnīte izzūd ātrāk, ja ārstnieciskajai ziedei pievieno pilienus piparmētru eļļas. Jāievēro ieteicamā piparmētru ēteriskās eļļas deva, jo pārmērīga ļaunprātīga lietošana inhalācijas laikā var izraisīt bronhu spazmas vai sāpes sirdī.
Netradicionālajās praksēs piparmētru uzskata par līdzekli cilvēka ķermeņa enerģijas atjaunošanai. Tā sniedz prāta skaidrību, stimulējot smadzenes (līdzīga iedarbība ir arī bazilikam un rozmarīnam). Apātijas gadījumā tonizē, bet histērijas gadījumā, gluži pretēji, nomierina. Vēlamo rezultātu panāk ar dozēšanu. Piparmētru ēteriskajai eļļai piemīt pretsāpju, atkrēpošanas, antibakteriālas, asinsvadus paplašinošas, pretsēnīšu īpašības. Mazina sāpīgus sirds un galvas krampjus, uzlabo atmiņu un koncentrēšanos. Efektīvi lieto pret vēdera pūšanos un caureju.
- Pievienojot piparmētru eļļu, var veikt siltas inhalācijas. Uzpiliniet 2-4 pilienus eļļas ūdenī. Procedūras ilgums nedrīkst pārsniegt 5 minūtes.
- Piparmētru eļļu var pievienot karstajām vannām, šim nolūkam ūdenī pievienojot 2-6 pilienus eļļas. Arī pirtī var ieelpot ārstnieciskos tvaikus, pilinot 2-4 pilienus
- Ķermenim ļoti noderīgas ir arī masāžas un kompreses ar piparmētru eļļu. Tīrā veidā eļļu uzklāt uz ādas nav ieteicams. Pievienojiet 4-6 pilienus bāzes kosmētikas eļļai. Eļļu var pievienot kosmētikas pamatkrēmam, apmēram 6 pilienus uz 15 gramiem krēma.
- Piparmētru ēterisko eļļu lieto uz zoba sāpju gadījumā 1-2 pilienus vai zem deguna galvassāpju gadījumā.
- Aromalampas apmēram 4-6 pilieni ūdenī.
Aromakulonam eļļu lieto pa 2 pilieniem.